VIJESTI - Školska godina 2016./2017.

Učenici naše škole osvojili 1. mjesto

Autor: Valentina Barešić, Administrator , 6. 4. 2017.

na svehrvatskom ekološkom kvizu „Lijepa naša“

Od 31. ožujka do 2. travnja 2017. u Zagrebu je održan ekološki kviz „Lijepa naša“, na kojem je sudjelovala i naša „Eko-ekipa“ koju su činili učenici Sunčica Buhin (5. r.), Luka Švelec (6. r.), Helena Lacković (7. r.) i Mihael Cuklin (8. r.), uz pratnju njihove mentorice, učiteljice geografije Valentine Barešić. Natjecanje se sastojalo od pisanog dijela, prezentacije praktičnog rada i usmenog dijela, u kojem je sudjelovalo samo pet prvoplasiranih ekipa. Sadržaji ispitivani u pisanom i usmenom dijelu odnosili su se na predmete Prirodu, Biologiju, Kemiju i Geografiju. Učenike su za kviz pripremali i njihovi učitelji biologije i kemije, Marko Šafran i Gordana Ban. Nakon napete završnice, natjecanje je za naše učenike završilo na najljepši mogući način! U konkurenciji od ukupno 34 osnovne škole iz Hrvatske i hrvatskih škola iz BiH i Vojvodine učenici naše škole osvojili su izvrsno 1. mjesto! Njihov praktični rad, prezentacija na temu „Korak po korak do manjeg ekološkog otiska“, jedna je od četiri pohvaljene prezentacije u konkurenciji od ukupno 48 osnovnih i srednjih škola.

Boraveći u Zagrebu učenici su slobodno vrijeme iskoristili za obilazak Tehničkog muzeja i šetnju uz jezero Bundek. Imali su priliku iskusiti vožnju tramvajem, što je za njih bio poseban doživljaj. U samo tri dana stekli su vrlo bogata životna iskustva koja će im biti od koristi u daljnjem školovanju.

Rezultate natjecanja i pohvaljenu PowerPoint prezentaciju naših učenika možete pregledati na web-stranici ekološkog kviza „Lijepa naša“ na sljedećoj poveznici: http://www.eko.lijepa-nasa.hr/eko-projekti-detaljno/ekoloski-kviz-lijepa-nasa

Čestitamo našim učenicima na ovom iznimnom uspjehu!

« Kolovoz 2017 »