Univerzalna sportska škola

Autor: Alen Melnjak, 4. 12. 2017.

I ove nastavne godine u našoj se školi provodi UNIVERZALNA SPORTSKA ŠKOLA (USŠ).

Univerzalna sportska škola nastala je kao rezultat nedostatka adekvatnog sadržaja za dob djece od 6-10 godina i želje roditelja da se i nakon sportskog vrtića stručan tim trenera nastavi baviti sa njihovom djecom.

Zadatak USŠ je prvenstveno zadovoljiti dječje potrebe za kretanjem i igrom, te razvojem njihovih sposobnosti, osobina i sportskih znanja predviđena za tu dob.

Kroz program USŠ učenici prolaze tijekom školske godine kroz petnaestak različitih sportova (atletika, gimnastika, nogomet, košarka, rukomet, odbojka, borilački sportovi,..) te dobivaju potpuni uvid u svijet sporta, a pri tome će biti praćeni pod stručnim vodstvom kineziologa, izmjereni baterijom testova, čime će se utvrditi napredak učenika i eventualni potencijal za vrhunski sport. Program je namjenjen za djecu 3. i 4. razreda OŠ sa ciljem kvalitetnog vođenja tjelesne aktivnosti, odnosno tjelesnog vježbanja presudnog za poticaj rasta i razvoja. Bitan faktor za razvoj učenika u ovoj dobi je igra i zadovoljstvo koje oni trebaju prepoznati u sportu. Na temelju ovih činjenica bazira se rad Univerzalne sportske škole u kojoj učitelj vrlo dobro zna dozirati i uravnotežiti (ponekad i prevariti) pobjedu i poraz da na kraju svi izađu kao pobjednici.

Želja nam je što više djece predispozirati za sport, da se sa takvim okruženjem poistovjećuju i da se osjećaju uspješnim. Dokazano je da bavljenje sportom u toj dobi pospješuje koncentraciju kod učenja, a osjećaj uspješnosti gradi samopouzdanje djeteta, što ujedno rezultira boljim uspjehom u školi i kasnije u životu.

« Kolovoz 2018 »