VIJESTI - Školska godina 2018./2019.

Književni susret s Božidarom Prosenjakom

Autor: Administrator , Martina Zelčić Kos, 21. 2. 2018.

U našoj je školi u ponedjeljak, 19. veljače 2018., održan književni susret s istaknutim piscem za djecu i odrasle Božidarom Prosenjakom. Pisca smo dočekali u dvorani gdje su publiku činili učenici nižih i viših razreda te njihovi učitelji.

Božidar Prosenjak autor je mnogih djela od kojih su tek neka: Miš, Sijač sreće, Divlji konj, Krilato dijete, Čudo. Njegovu književnu karijeru popratile su i nagrade poput Ivane Brlić- Mažuranić, Grigora Viteza, međunarodna nagrada Ana Frank te brojne druge .

Nakon uvodnih riječi naših učenika, predstavljanja pisca i njegovih djela, obratio nam se i sam pisac.

Pričao nam je o važnosti prave ljubavi, svome djetinjstvu, svojim književnim počecima. Djetinjstvo je za njega bilo posebno doba ispunjeno radošću. Otkrio nam je i svoj strah od prvog dana škole te prepričao neke dogodovštine iz tadašnjih školskih klupa. Spomenuo je i brojne poslove koje je obavljao na svom životnom putu sve dok nije spoznao da je pisanje jedini pravi poziv za njega. Recitirao je svoje brojne pjesme, otkrio gdje pronalazi inspiraciju, zašto je počeo pisati, koliko mu je trebalo da napiše roman Divlji konj i sl. Vrijeme provedeno s njime zaista je projurilo, izmamio je osmjehe na lica naših učenika i učitelja te smo ga nagradili velikim pljeskom.

Na samome kraju susreta, gospodin Prosenjak na poklon je dobio crtež Divljeg konja naše učenice, zbirku dječjih radova na temu likova iz lektira koje su učenici čitali te osvrte i komentare na knjige Divlji konj i Sijač sreće. S djecom se oprostio savjetom: 'Igrajte se i učite - ali nikada u isto vrijeme!'

Fotogalerija.

« Rujan 2018 »