Dan kruha – dan zahvalnosti za plodove zemlje

U petak, 5. listopada 2018. integriranom nastavom obilježili smo Dan kruha - dan zahvalnosti za plodove zemlje za učenike od 1. do 8. razreda.

Tom prigodom, a uz Vašu pomoć, prikupili smo živežne namirnice i higijenske proizvode za korisnike socijalne samoposluge „Kruh svetog Antuna“ u Varaždinu.

Na misi zahvalnici izrazili smo zahvalnost Ocu nebeskom za sva dobročinstva kojima nas daruje, te po kojima je blagoslovljen plod našeg rada.

Dana 05.10.2018. učenici šestog razreda obilježili su Dan kruha na satu njemačkog jezika. Radom u skupinama učenici su na papirnate pregače ispisali recept i postupak pravljenja kruha na njemačkom jeziku i ujedno lijepo ukrasili crtežima svoje pregače i izložili ih u svojem razredu.

Izricanje istovremenosti i prijevremenosti u rečenici

Učenici su stvaralački prepričavali ulomak iz romana "Čarobni prosjak" Sunčane Škrinjarić, ulomak o vrlo inteligentnom dječaku iz siromašne obitelji. Izložili su svoj nastavak priče u kojem su ponudili rješenje dječakovih problema. Zatim je isti tekst iskorišten kao predložak za prepoznavanje zavisnosloženih rečenica u kojima su izrečene istovremene i susljedne radnje.

Na satu razredne zajednice u 6.A, za Dan kruha smo se sjetili gladnih, razgovarali o tome koliko je ljudi u svijetu gladno, o razlozima i posljedicama gladi, a svaki od nas je na zid nalijepio po jednu do dvije ideje što možemo napraviti/kako pomoći. Također, razgovarali smo o ogromnim količinama bačene hrane, te što učiniti kako bismo što manje hrane bacali.

Na dvosatu hrvatskoga jezika učenici 7.a razreda su sudjelovali u radionicama:

„Hrvatski je meni kruh i sol“, stvaranjem samostalnog lirskog izraza, u radionici „Kruhom kroz Hrvatsku“, pripremali i pekli kruh po starim hrvatskim receptima iz različitih hrvatskih krajeva te u radionici „Brašnasta glagoljica“ u kojoj su iz pripremljenih tijesta izradili glagoljični natpis Dani kruha.

« Travanj 2024 »