U OŠ Tužno obilježen Dan sigurnosti na internetu uz Minecraft Education Edition

11. veljače 2020. održan je međunarodni Dan sigurnosti na internetu, koji se svake godine održava na drugi utorak u veljači. Osnovna škola Popovača, škola domaćin, je virtualno ugostila 8 škola prijatelja iz Dubrovnika, Splita, Čepina, Tužna, Vinkovaca, Siska i Dvora.

Na natjecanju su sudjelovali i učenici 6.A razreda naše škole te su Dan sigurnosti na internetu  obilježili igranjem popularne igre Minecraft Education Edition, pod pokroviteljstvom Microsofta Hrvatska.

Učenici su se međusobno nadmetali u Minecraft Education Editionu i istovremeno učili o online sigurnosti te u interaktivnom i dinamičnom okruženju obilježili Dan sigurnosti na internetu.

U natjecanju na Dan sigurnosti na internetu sudjelovalo je stotinjak učenika dobi od 10 do 14 godina, a voditelji timova su bili njihovi učitelji. Natjecanje se održalo putem Teams platforme. Uoči natjecanja svi sudionici poslušali su uvodnu radionicu „Preuzimanje i predstavljanje svijeta M:EE – Sigurnost na internetu“ koja ih je upoznala s Minecraft Education Editionom i osnovnim pravilima koje doprinose online sigurnosti.

Učenici su kroz natjecanje i radionicu na zabavan i informativan način saznali više o sigurnosti na internetu. Najbrži pobjednički tim je tim iz OŠ Dvor na čemu im čestitamo.

objavio: Gordana Sokol   datum: 13. 2. 2020.

« Lipanj 2021 »