Obavijest roditeljima učenika razredne nastave o organizaciji nastave od 25. svibnja 2020. godine

Dragi roditelji,

prema uputama MZO-a i uputama HZJZ-a rad u školama uz poštivanje epidemioloških mjera smatra se jednako sigurnim za djecu i zaposlenike kao i rad od kuće odnosno ostanak kod kuće te se omogućuje uključivanje učenika razredne nastave u škole. Od ponedjeljka, 25. svibnja 2020. godine škole su otvorene za sve učenike razredne nastave te se sva djeca očekuju u školi. Oni roditelji koji još uvijek imaju objektivne (npr. bolest djeteta) ili subjektivne razloge (npr. teško bolesna, starija osoba kod kuće) zbog kojih djecu ne žele poslati u školu mogu i naknadno uključiti dijete u nastavne grupe u školi, ali u međuvremenu moraju i dalje sudjelovati u nastavi na daljinu te biti u svakodnevnom kontaktu s učiteljima / stručnim suradnicima. U slučaju da dijete ne dođe u školu, roditelj je dužan obrazložiti razlog nedolaska.

Molimo sve roditelje da pročitaju upute HZJZ-a i preporuke MZO-a koje se nalaze u privitku obavijesti.

Prema navedenim preporukama, molimo Vas:

• Svaki dan, prije dolaska u školu izmjerite temperaturu djetetu te u slučaju povišene tjelesne temperature ne dovodite dijete u školu nego telefonskim putem o tome obavijestite školu
  • Ne dovodite dijete u školu ako dijete ima simptome respiratorne bolesti (povišena temperatura, kašalj, poteškoće u disanju, poremećaj osjeta njuha i okusa)
  • Ne dolazite u pratnji djeteta ako imate simptome respiratornih bolesti (kašalj, temperatura, poteškoće u disanju, poremećaj osjeta njuha i okusa) ili Vam je izrečena mjera samoizolacije.

Sukladno odluci roditelja, učenici u školu dolaze sami, organiziranim prijevozom ili u pratnji roditelja, kao što bi dolazili da nema epidemije.

Učenici će u školi biti upoznati sa svim mjerama koje će se provoditi radi njihove zaštite te radi sprečavanja širenja zaraze.

objavio: Lucija Habulin   datum: 21. 5. 2020.

« Lipanj 2021 »