OBILJEŽAVANJE DJEČJEG TJEDNA

U sklopu obilježavanja Dječjeg tjedna u razdoblju od 7.10. - 11.10.2019., a na inicijativu Koordinacijskog odbora općine Vidovec „Prijatelj djece“, učenici Osnovne škole Vidovec i Osnovne škole Tužno uključili su se u dvije hvalevrijedne humanitarne akcije – pomoć udruzi „Spas“ iz Varaždina koja se brine o napuštenim i nezbrinutim životinjama, te pomoć Pučkom otvorenom učilištu „Korak po korak“ koji će u listopadu otvoriti Centar igre i knjižnicu igračaka „Krenimo zajedno“ za djecu romske nacionalnosti. Cilj otvaranja Centra igre i knjižnice igračaka je omogućiti djeci i članovima njihovih obitelji besplatno posuđivanje igračaka, društvenih igara i slikovnica. Učenici obje škole su se jako rado odazvali akcijama te su skupili hranu za životinje, dekice te igračke i na taj način pomogli.

Osim toga u sklopu obilježavanja Dječjeg tjedna članovi Dječjeg vijeća bili su u posjetu Općini Vidovec gdje ih je dočekao zamjenik općinskog načelnika Dubravko Zavrtnik sa suradnicama iz Jedinstvenog upravnog odjela Općine Vidovec i svih tijela koja djeluju unutar iste. Upoznati su sa zadaćama koje imaju načelnik, zamjenik, članovi Općinskog vijeća te djelatnici Općine. Djeca su također upoznata s mjerama koje Općina provodi za mlade i djecu. Nakon upoznavanja s načinom rada svoje Općine, djeca su obišla i službene prostorije Općine.

objavio: Gordana Sokol Vesna Kovačić   datum: 17. 10. 2019.

VIJESTI - Školska godina 2019./2020.

OBILJEŽAVANJE DJEČJEG TJEDNA

objavio: Gordana Sokol Vesna Kovačić   datum: 17. 10. 2019.

« Lipanj 2021 »