Područna škola Črešnjevo

Mjesto Črešnjevo  nalazi se podno Topličke gore,a kuće se prostiru po brežuljcima.

Školska zgrada PŠ Črešnjevo izgrađena je 1929. godine. Zadovoljavala je potrebe toga vremena. Izgrađene su bile samo tri učionice. Postupno je došlo do potrebe za još jednom učionicom i ona je dobivena, ali i dislocirana u dvorištu i dobivena od bivšeg učiteljskog stana. Dvorane za održđavanje TZK nema i tu osjećamo veliki hendikep. Školskog vrta nema zbog skučenosti prostora.

Školu pohađaju učenici koji stanuju u Črešnjevu, te D. i G. Ledicnu.

Kroz čitavo vrijeme djelovanja škole vršene su adaptacije i popravci na zgradi, kako bi mogla odgovarati potrebama vremena. No danas jednostavno to nije moguće.

Zadnje uređenje bilo je školske godine 2009./2010.  Važno je istaknuti da preuređenjem prostora učenici dobivaju informatičku učionicu, gdje svaki učenik ima svoje računalo, a također i svaka učionica dobiva bijelu ploču, računalo i stropni projektor. Mrežno su povezani internetom. Školsko dovrište isto je uređeno. Postavljenu su tlakavci, uređeno je parkiralište, postavljene su klupe, kante za smeće, te je sanirana ograda. Na prednje prozore informatičke učionice stavljena je zaštita. Unatoč svim adaptacijama školska zgrada jednostavno više nije u mogućnosti odgovarati zahtjevima i potrebama današnjeg društva. Zato je došlo vrijeme za gradnju nove školske zgrade sa svim popratnim sadržajima.

VIJESTI IZ PODRUČNE ŠKOLE ČREŠNJEVO

OLIMPIJSKI DAN

Autor: Željko Herceg, 21. 9. 2018. 10:11

Prošli petak (14.09.2018.) u osnovnoj školi Tužno i u područnoj školi Črešnjevo, obilježen je  olimpijski dan. Povodom tog događaja, djeca iz škole Črešnjevo su zajedno sa svojim učiteljima, zapalivši baklju kao simbol olimpijskih igara, zajedno išla na igralište gdje je obilježen olimpijski dan uz zanimljive sportske igre. Djeca su se natjecala u raznim sportskim igrama između razreda te su na taj način u igri i veselju obilježili olimpijski dan.

Opasnosti od strujnog udara uz prugu

Autor: Gordana Sokol, 20. 2. 2018. 10:24

Poštovani roditelji,

dostavljamo dopis kojeg smo zaprimili od Hrvatskih željeznica te Brošuru koju su Hrvatske željeznice - Infrastruktura tiskale s ciljem promicanja sigurnosti unutar pružne mreže i na željezničkoj infrastrukturi.

Sve dosad objavljene brošure za roditelje možete pronaći u Kutku za roditelje.

Intervju s roditeljima-odgovori koje je dobro znati

Autor: Gordana Sokol, 8. 2. 2018. 11:03

Poštovani roditelji,

dostavljamo dopis Ureda za suzbijanje zlouporabe droga Vlade Republike Hrvatske i brošuru za roditelje „Intervju s roditeljima-odgovori koje je dobro znati“.

88. ROĐENDAN U NOVOM RUHU

Autor: Gordana Sokol, Sanja Vučkovečki, 30. 10. 2017. 08:57