Područna škola Črešnjevo

Mjesto Črešnjevo  nalazi se podno Topličke gore,a kuće se prostiru po brežuljcima.

Školska zgrada PŠ Črešnjevo izgrađena je 1929. godine. Zadovoljavala je potrebe toga vremena. Izgrađene su bile samo tri učionice. Postupno je došlo do potrebe za još jednom učionicom i ona je dobivena, ali i dislocirana u dvorištu i dobivena od bivšeg učiteljskog stana. Dvorane za održđavanje TZK nema i tu osjećamo veliki hendikep. Školskog vrta nema zbog skučenosti prostora.

Školu pohađaju učenici koji stanuju u Črešnjevu, te D. i G. Ledicnu.

Kroz čitavo vrijeme djelovanja škole vršene su adaptacije i popravci na zgradi, kako bi mogla odgovarati potrebama vremena. No danas jednostavno to nije moguće.

Zadnje uređenje bilo je školske godine 2009./2010.  Važno je istaknuti da preuređenjem prostora učenici dobivaju informatičku učionicu, gdje svaki učenik ima svoje računalo, a također i svaka učionica dobiva bijelu ploču, računalo i stropni projektor. Mrežno su povezani internetom. Školsko dovrište isto je uređeno. Postavljenu su tlakavci, uređeno je parkiralište, postavljene su klupe, kante za smeće, te je sanirana ograda. Na prednje prozore informatičke učionice stavljena je zaštita. Unatoč svim adaptacijama školska zgrada jednostavno više nije u mogućnosti odgovarati zahtjevima i potrebama današnjeg društva. Zato je došlo vrijeme za gradnju nove školske zgrade sa svim popratnim sadržajima.

VIJESTI IZ PODRUČNE ŠKOLE ČREŠNJEVO

Dan kruha u PŠ Črešnjevo

Autor: Gordana Sokol, Marina Opačić, Željka Biškup, Vlatka Copak, Darinka Horvat, 12. 10. 2017. 09:32

Autor: Darinka Horvat, Administrator , 10. 10. 2017. 10:25

Dragi roditelji,

Povodom Dana kruha organiziramo prikupljanje trajnih živežnih namirnica i higijenskih potrepština za socijalnu samoposlugu Kruh svetog Antuna u Varaždinu. Svoj dobrovoljni prilog u vidu trajne hrane ili higijenskih proizvoda možete poslati po svom djetetu. Akcija skupljanja bit će 12. listopada (četvrtak).

Hvala vam na pomoći.

OLIMPIJSKA BAKLJA U ČREŠNJEVU!

Autor: Sanja Vučkovečki, Administrator , Željko Herceg, 17. 9. 2017. 20:54

U bijelim majicama, šetnjom i sportskim igrama, učenici PŠ Črešnjevo su u četvrtak 14. rujna obilježili Olimpijski dan. Natjecateljski duh, po škrtom suncu i prohladnom danu, nije izostao. Sve to uz simbol Olimpijskih igara, Olimpijsku baklju!

NOVI UČENICI U NOVOJ ŠKOLI!

Autor: Sanja Vučkovečki, Administrator , 10. 9. 2017. 19:33

U ovoj je školskoj godini prvašiće PŠ Črešnjevo dočekala novoizgrađena škola. Uzbuđeni đaci nisu skrivali uzbuđenje i radost. Program dobrodošlice za njih su pripremili učenici drugog, trećeg i četvrtoga razreda. Veslih lica su u pratnji svoga učitelja Branka Hosnija otišli u svoju učionicu prvoga razreda.

Puno uspjeha, prvašići !

Promjena rasporeda za 11.09.2017. godine

Autor: Josip Puček, 8. 9. 2017. 13:52

Poštovani učenici i roditelji,

dana 11.rujna 2017. godine doći će do promjene rasporeda u OŠ Tužno i PŠ Črešnjevo te će se nastava u matičnoj i područnoj školi organizirati prema sljedećem rasporedu:

Područna škola Črešnjevo

Raspored za ostale dane u tjednu učenici će dobiti u ponedjeljak 11.09.2017.godine.

Organizacija prvog nastavnog dana

Autor: Josip Puček, 31. 8. 2017. 17:37

Poštovani roditelji i učenici,

dana 04.rujna 2017. godine započinje nova školska godina u Područnoj školi Črešnjevo. Nastava za učenike 1. razreda PŠ Črešnjevo započet će u 09,00 sati sa prigodnom dobrodošlicom za učenike. Nastava za učenike od 2.-8. razreda započet će od 8.00 sati prema sljedećem rasporedu (nalazi se u nastavku):

Svi učenici prvog radnog dana sa sobom u školu trebaju ponijeti papuče, pribor za pisanje te bilježnice nastavnih predmeta prema prije navedenom rasporedu.

Tijekom prvog nastavnog dana učenici koji sudjeluju u razmjeni udžbenika će zadužiti udžbenike koje će koristiti u šk. god. 2017./18.

« Listopad 2017 »

> PŠ Črešnjevo