Datum objave: 10. svibnja 2024.

1. Eurokviz učenika osnovnih škola Varaždinske županije

Koordinacija za ljudska prava Varaždinske županije ove je godine Dan Europe odlučila obilježiti prigodnim programom koji je uključivao i nagradni kviz o Europi za učeničke timove viših razreda osnovnih škola Varaždinske županije. Naime, Dan Europe je hrvatski spomendan kojim se slave počeci udruživanja europskih država u zajednicu kojoj od 2013. godine pripada i Republika Hrvatska.

Koordinacija je za predstavnike škola pripremila kviz tematski vezan uz europsku povijest, kulturu, običaje, geografiju, sport, glazbu, poznate Europljane i sl. Pitanja je sastavio prof. Milivoj Dretar, član Koordinacije. Kviz se održao 7. svibnja 2024. u hotelu Minerva u Varaždinskim Toplicama. Na samom je kvizu sudjelovalo 15 osnovnih škola iz Varaždinske županije. Svaki se tim sastojao od 4 učenika, a kviz se odvijao u 2 kruga.

Našu su školu predstavljali učenica 6.B razreda Anabela Mikulić, učenik 8.B razreda Fran Ožinger te učenice 8.A razreda Hana Dumbović i Jana Grđan. Čestitamo našim učenicima na sudjelovanju i postignutim bodovima te se nadamo kako će naši učenici i sljedeće godine s jednakom voljom i željom ponovno sudjelovati i ostvariti još veći uspjeh!