Datum objave: 4. lipnja 2024.

Likovni natječaj za učenike osnovnih škola Varaždinske županije na temu cehovske škrinjice i cehovskog cimera

U Srednjoj strukovnoj školi  u Varaždinu,  27. svibnja 2024. godine,  otvorena je izložba te su dodijeljene diplome i certifikati učenicima koji su sudjelovali na likovnom natječaju za učenike nižih i viših razreda osnovnih škola Varaždinske županije na temu cehovske škrinjice i cehovskog cimera.

Likovni natječaj osmišljen je u suradnji Srednje strukovne škole Varaždin i Gradskog muzeja Varaždin s ciljem očuvanja strukovnih zanimanja i tradicijskih obrta grada Varaždina te osvještavanja šire javnosti o značaju obrtničkih zanimanja u današnje vrijeme.

Na natječaju su sudjelovali i naši učenici Mirta Đunđek (6.b), Noa Detić (5.b), Hana Vincek (6.a) i Tea Lambrešćak (6.a). Mentorica učenicima je učiteljica Andreja Klen-Barlović.

Likovni zadatak za učenike nižih razreda osnovnih škola bio je osmisliti i nacrtati škrinju u kojoj bi se čuvale isprave, cehovske knjige, novac, pečatnjak i cehovska tablica s prepoznatljivim simbolima odabranog ceha, dok su učenici viših razreda trebali istražiti poslove koje obavljaju krojač, pekar, mesar, galanterist ili frizer te u skladu sa zanimanjem osmisliti cimer koji ga najbolje predstavlja.

Između 111 sudionika nagrađeno je 9 učenika nižih razreda, 4 učenika viših razreda te je posebno pohvaljeno još 9 učenika, a na izložbi sudjeluje ukupno 47 učenika sa svojim radovima.

U kategoriji učenika viših razreda, prvo mjesto osvojila je naša učenica Mirta Đunđek s radom na temu cimera frizera, a rad učenika Noe Detića, na temu cimera pekara, izložen je na izložbi.

Čestitamo našim malim umjetnicima, a posebno Mirti na osvojenoj nagradi!