Datum objave: 10. listopada 2024.

Predavanje djelatnika MUP-a “Sigurnost u prometu”

Naše učenike 1.A i 1.B razreda posjetio je prometni policajac kako bi našim najmlađim učenicima posebno naglasio važnost opreznog ponašanja u prometu.

Učenici su u zanimljivom razgovoru naučili kako oprezno prijeći cestu, kako izgleda i koja je važnost semafora i prometnih znakova. Naučili su  gdje je mjesto za igru i kako prijeći cestu kada lopte prijeđe na drugu stranu ceste. Također su naučili kako djeca u automobilu ne smiju sjediti na mjestu suvozača ukoliko nemaju 12 godina ili nisu viša od 150 cm. Djeca se trebaju obavezno vezati radi sigurnosti te sjediti u sjedalici ukoliko nisu viša od 135 cm.
Iako učenici već djelomično znaju kako se pješaci i biciklisti ponašaju i kreću, nije loše ponoviti pravila ponašanja i kretanja te sve ponovno čuti od pravoga policajca.

Zahvaljujemo na odličnom predavanju i nadasve korisnim poklonima te se veselimo svakoj budućoj suradnji!

Europski dan jezika

U subotu, 28. rujna 2024. godine na Franjevačkom trgu u gradu Varaždinu obilježen je Europski dan jezika, čiji je cilj promovirati jezičnu raznolikost i podići svijest o važnosti učenja stranih jezika tijekom cijeloga života. Na manifestaciji sudjelovalo je dvadesetak...