Osnovna škola Tužno - Prva Google referentna škola u Republici Hrvatskoj

Osnovna škola Tužno postala je prva Google referentna škola u Hrvatskoj! Ovo prestižno priznanje Google dodjeljuje školama koje inovativno koriste tehnologiju za unaprjeđenje obrazovnih ishoda, stvarajući poticajno okruženje za učenje i razvoj.

Google referentne škole također moraju ispuniti uvjete poput aktivnog korištenja Google Chromebook računala u svakodnevnim školskim aktivnostima, a učitelji se moraju sustavno usavršavati u programu Google certificiranja učitelja.

Naša se škola ističe učionicom opremljenom najnovijom tehnologijom za interaktivno i modularno učenje. Ova moderna učionica omogućava našim učenicima da kroz praktične aktivnosti i kreativne pristupe ostvaruju bolje obrazovne rezultate, koristeći mogućnosti poput 3D printanja, vizualnog programiranja i suradničkih projekata.

Dodatni ponos škole leži u našim edukatorima: 16 učitelja i stručnih suradnika položilo je Google certifikat razine 1, a 8 ih je dostiglo razinu 2, što ih svrstava među vodeće stručnjake za primjenu digitalnih tehnologija u edukaciji.

Ključna tehnološka inovacija u školi također je i korištenje Chromebook računala, koja su poznata po svojoj pouzdanosti, brzini i jednostavnosti korištenja, čime se znatno olakšava pristup digitalnim obrazovnim resursima.

Osim toga, naša je škola sada opremljena Google Education Plus licencama, što učenicima i nastavnicima omogućava napredne mogućnosti suradnje i komunikacije. Ove licence pružaju pristup dodatnim funkcijama u Google Classroomu, Google Meetu i drugim Google aplikacijama, poboljšavajući interaktivnost i produktivnost učenja.

Varaždinska županija u potpunosti je podržala i financirala ovaj projekt, a svečano otvorenje škole obilježeno je prisutnošću istaknutih gostiju iz obrazovnog i tehnološkog sektora, uključujući Pawela Czerwonya iz Googlea. Neizostavan partner u procesu stjecanja certifikata Google referentne škole bio je Profil Klett – ovlašteni Google for Education partner za Republiku Hrvatsku.

Osnovna škola Tužno ovim se procesom pozicionirala kao lider u integraciji tehnologije u obrazovanje, otvarajući vrata budućim generacijama učenika koji će biti opremljeni za izazove modernog doba.

Kako nam je bilo na otvorenju pogledajte u našoj fotogaleriji na sljedećoj poveznici.

objavio: Tamara Šobak   datum: 23. 4. 2024.

« Svibanj 2024 »