POVIJESNI USPJEH RUKOMETAŠA OŠ TUŽNO

Nakon osvajanja titule županijskih prvaka učenici 5./6.-ih razreda natjecali su se na Poluzavršnici državnog prvenstva u rukometu na kojoj su osim nas nastupali pobjednici iz Međimurske, Krapinsko zagorske, Koprivničko Križevačke , Bjelovarsko bilogorske županije i pobjednik Grada Zagreba. Natjecanje se održalo u srijedu 23.05.2018. Izvlačile su se 2 skupine po 3 ekipe , pobjednik skupine igra finale, drugi u skupini za treće mjesto. U našoj, a i nadasve konkurentnijoj skupini bile su Osnovna škola iz Koprivnice i OŠ „Tituš Brezovački“ iz Zagreba.

Prvu utakmicu igrali smo protiv Osnovne škole iz Koprivnice i uvjerljivo slavili rezultatom 23:14. Nakon toga slijedila je poslastica za gledatelje , pokazalo se poslije da je to zapravo finale prije finala, utakmica između OŠ Tituš Brezovački“ iz Zagreba i naše škole. Utakmica je bila vrlo neizvjesna, izjednačena i borbena u kojoj je na kraju tijesnim rezultatom slavila Osnovna škola iz Zagreba , rezultatom 18:16( do zadnje minute bilo je 16:16). Na kraju je ta škola bila i pobjednik natjecanja. Treba čestitati našim dečkima na izuzetnoj borbi i odličnoj igri, izostalo je malo sreće da bi rezultat otišao u našu korist i to protiv ekipe u kojoj su večinom igrači iz poznatog rukometnog kluba „PPD Zagreb“. Nakon toga uslijedila je utakmica za treće mjesto protiv 2. Osnovne škole iz Čakovca u kojoj smo slavili rezultatom 26:16 i tako ostvarili povijesni uspjeh za našu školu ,

3.mjesto na Poluzavršnici državnog prvenstva u rukometu za 5./6.-e razrede.

Ovo je nemjerljiv rezultat za našu školu, za 9 učenika koji su činili našu ekipu, od ukupno 17 učenika koji pohađaju 5./6. razred OŠ Tužno!! Bili smo bolji protivnik od puno većih škola, škola iz gradova u kojima djeluju rukometni klubovi, ravnopravni sa jednom školom kao što je „Tituš Brezovački „ iz Zagreba koju pohađa više od 1200 učenika, ogroman je to uspjeh za mjesto koje nema rukometni klub i dvoranu rukometnih dimenzija.

Kapa do poda našim dečkima ( D.J.,L.G.,K.B.,M.B.,M.Š.,J.F.,D.C.,T.Ž.,E.G.)!!!

objavio: Administrator Alen Melnjak   datum: 28. 5. 2018.

« Travanj 2024 »