MLADI PLANINARI OŠ TUŽNO OBILJEŽILI SVJETSKI DAN PJEŠAČENJA – 8. 10.2014.

Na Dan domovinske zahvalnosti i povodom svjetskog Dana pješačenja, sa ciljem promoviranja planinarskih aktivnosti te kao priprema za održavanje Planinarske škole za pomladak, sekcija „Čevo“ HPD MIV Varaždin organizirala je planinarski izlet – pješačenje za učenike osnovnih škola Beletinec i Tužno.

Iz Beletinca se odazvalo 12 učenika. Polazak u 9.30 sati pod vodstvom planinarskih vodiča Predraga Labaša i Zlatka Papa. Pješačenje preko Briške do G.Ledinca i planinarskog doma – oko 3,5 km uz poduku učenika o osnovama planinarenja i kretanja u prirodi po označenom putu - markacijama.

Od osnovne škole u Tužnom u 9.00 sati krenulo je 40 učenika pod vodstvom učiteljice Branke Baturina i planinarskog vodiča HPS-a Milana Turkalja neoznačenim putem preko Šulekovog brijega do doma Ledinec – oko 4,5 km, također uz poduku o pripremi za izlete, planinarskoj opremi, kretanje pomoću karte i kompasa neoznačenom stazom i dr.

Vrlo lijepo vrijeme omogućilo je ugodnu šetnju i boravak u prirodi. U isto vrijeme obje grupe stigle su u dom PD „Dugog vrha“ iz Varaždina, u kojem nas dočekuju ljubazni dežurni, Ivo Bezjak i Alenka te Blaženka Turkalj, koji su pripremili žar i skuhali čaj.

Nakon zajedničke snimke slijedi odmor, okrjepa uz čaj, ručak uz pečenjarenje na žaru i pečenje kestena.

Slijede natjecanja u pikadu i bacanju loptice uz burno bodrenje prisutnih. Najbolji u pikadu od 23 natjecatelja bili su Matija Benko, treći, Valentina Hosni, druga, i Stjepan Plantak pobjednik. U bacanju teniske loptice u cilj od 31 sudionika najbolji su bili Jurica Marković treći, Katarina Bolčević druga i Dino Biškup pobjednik. Pobjednicima su uručene nagrade sponzora: PBZ-a, Croatia osiguranja i Zagorje Tehnobetona, kape i majice. Kapu je dobila i učiteljica koja je inicijator osnivanja planinarske aktivnosti u tim školama.

Na kraju ostala je još šetnja do obližnjeg starog doma Vagon i povratak autobusom kućama.

« Svibanj 2024 »