Izvanučionička nastava u Varaždin

U srijedu 24. studenog 2012. učenici viših razreda OŠ Tužno krenuli su put Varaždina na izvanučioničku nastavu.

Učenici  petih razreda i osmog razreda posjetili su Gradsku knjižnicu „Metel Ožegović“. Imali su prilike, uz stručno vodstvo, upoznati knjižničnu građu te ukratko saznati o povijesti same knjižnice. Ovo je bila jedinstvena prilika da se zaviri iza kulisa knjižnice.

Učenici šestog razreda posjetili su Kulturnopovijesni odjel Gradskog muzeja Varaždin - Stari grad najvažniji je spomenik kulture u gradu Varaždinu.

Učenici sedmih razreda posjetili su Entomološku zbirku Gradskog muzeja Varaždin gdje su se upoznali s raznolikim svijetom kukaca te životom i radom osnivača zbirke Franje Košćeca.

Učenici svih razreda podijeljeni po grupama,  uz stručno vodstvo gospođe Martine Martinez, razgledali su povijesna zdanja grada Varaždina te saznali ukratko njihovu povijesnu priču.
Na kraju su posjetili HNK i pogledali kazališnu predstavu „Snjeguljica mora umrijeti“.

« Travanj 2024 »