Projekt prehrane u školama

Započeo s provedbom projekt besplatne prehrane u školama Varaždinske županije

Projektom  „Unaprjeđenje kvalitete života djece iz socijalno ugroženih obitelji u školama Varaždinske županije“, koji je ostvaren u suradnji Varaždinske županije i Društva Crvenog križa Varaždinske županije, osigurati će se besplatan obrok učenicima iz socijalno ugroženih obitelji u 28 osnovnih škola s područja Županije. Ukupna vrijednost projekta je gotovo 600.000 kuna, a u pripremi projekta sudjelovala je i Agencija za razvoj Varaždinske županije.

Svrha ovog projekta je djeci iz socijalno ugroženih obitelji osigurati redovitu i kvalitetnu prehranu tijekom boravka u školi, a s ciljem unapređenja kvalitete života te smanjenja rizika od siromaštva i socijalne isključenosti. Potpuno besplatni obrok  osiguran je za 560 učenika iz Varaždinske županije. Za većinu djece osigurano je 100% iznosa za financiranje prijavljenog projekta, za manji dio osigurano je  50%, dok će preostalih 50% biti sufinancirano od strane Grada/Općine u kojoj se pojedina škola nalazi.

Projektne aktivnosti koje će se realizirati kroz školsku godinu 2015./2016., od 7. rujna 2015. do 10. lipnja 2016. godine, su kreiranje baze korisnika školske prehrane iz socijalno ugroženih obitelji, ažuriranje broja učenika, odnosno baze učenika/korisnika školske prehrane na mjesečnoj bazi, raspodjela sredstava za školsku prehranu učenika u socijalnoj potrebi prema osnovnim školama te informiranje javnosti o potrebama djece iz socijalno ugroženih obitelji i važnosti jednakog pristupa školskoj prehrani za sve učenike.

Shodno tome, u Županijskoj palači Varaždinske županije, 10. rujna 2015. godine, održan je i sastanak voditelja projekta - Društva Crveni križ Varaždinske županije na čelu s ravnateljicom Nadom Liber s partnerima u projektu, odnosno ravnateljima svih 28 škola uključenih u projekt s ciljem upoznavanja s projektnim aktivnostima i obavezama u projektu.

objavio: Vesna Herceg   datum: 5. 10. 2015.

« Travanj 2024 »